Karel Tondl - Konvolut 16 grafických listů

14x dřevoryt, 1x litografie, od 5x5 cm do 24x15 cm. Všechny signovány vpravo dole tužkou Karel Tondl. Volné listy.

o autorovi: 1893-1980
Narodil se v Krásnu nad Bečvou. Studoval pražskou AVU u prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského. Grafiku vystudoval na Sorbonně v Paříži. Absolvoval studijní cesty do Německa, Polska, Itálie, Španělska, Jugoslávie a USA. Šest let pracoval v Paříži a ve Švýcarsku. Byl zakladatelem SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Arts v Paříži, Print Society v Londýně, UB Slovenské v Bratislavě, SČUG Hollar. Ve své tvorbě se věnoval hlavně grafice, ale také olejomalbě a akvarelu. Získal řadu ocenění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč

69676. Konvolut 16 grafických listů
Dražba ukončena:28.11.2021 20:35:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč