Karel Myslbek

308244. Louka u Staré obory v Náramči

popis: Olej na plátně fixovaném na kartonu, 32x46 cm. Signováno vpravo dole K. Myslbek. Rám, sklo.

o autorovi: 1874-1915
Narodil se v Praze jako syn sochaře Josefa Václava Myslbeka. Pražskou AVU studoval tajně proti vůli svého otce a zprvu i vystavoval pod jménem Frant. Voves. V počátcích své tvorby se zabýval krajinomalbou, později převládaly sociální městské motivy. Neumesl tíhy války a dobrovolně svůj život ukončil.

dražba ukončena: 10.04.2021 20:15:17

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 2 700 Kč