Olej na kartonu, 50x35 cm, signováno vpravo dole Joža Mikš, rám.
1901, Malá Skalice u Náchoda - 1966
Studoval kreslení na Státní odborné škole, poté žák UMPRUM u prof. Hofbauera. Maloval především krajiny. Opakované cesty po Evropě (Jugoslávie, Itálie,...). Uspořádal mnoho úspěšných výstav.