Olej na kartonu, 33x41 cm. Signováno vpravo dole Josef Mareš 1928. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 50 cm
o autorovi: 1888 – 1938
Malíř. Studoval v Mnichově spolu se svým přítelem Jindřichem Pruchou. Zabýval se krajinomalbou, náměty čerpal v Železných horách, v údolí Chrudimky a v okolí Chrudimi.