Olej na plátně, 47x68 cm, signováno vlevo dole Hurt, rám.
1881, Olešnice u Jihlavy - 1945, Terezínská pevnost
Žák prof. St. Suchardy na UMPRUM v Praze. Věnoval se divadlu, jak v Českých Budějovicích, tak Bratislavě. Maluje krajinomalby, architektury a pohledy na starobylá česká a slovenská města.
Pozn.: Rám poškozen.