Jindra Husáriková - Konec léta

Olejová tempera na kartonu, 45x36 cm. Signováno vpravo dole J. Husáriková. Rám, sklo.

Pozn.: Vystaveno Turín, Itálie. Krásná ukázka díla Jindry Husárikové originálním způsobem prezentuje námět konce léta. Dílo nadchne pro malířku zcela typickými rysy. Sjednocená, téměř monochromní paleta laděná do nachově červené evokuje intenzitu závěru letního období. Imaginativní kompozice navozuje zdání kaleidoskopu, který zobrazuje figurativní motivy městské architektury, kostelních věží a lidských figur v pozoruhodné vzájemné interakci připomínající pohádkovou naraci. Samotné pojetí figur k divákovi promlouvá nenásilnou poetikou a otevřením vnitřního světa autorky. Obraz působí jako křehká zpověď o malířčině prožívání reálného světa, podaná osobitým malířským přednesem. Jindra Husáriková právem patří k vysoce ceněným autorkám české malířské scény druhé poloviny 20. století. Předložený obraz to může jen potvrdit.

Nejdelší strana: 58 cm

o autorovi: 1931 - 2016

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

125347. Konec léta
Dražba ukončena:31.10.2024 21:30:04
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:35 000 Kč