Olej na silné dřevěné masivní dobové desce, 60x83 cm. Signováno vpravo dole Molenaer. Rámováno v holandském masivním rámu, s ornametálním typickým zdobením.
Dle posudku soudního znalce Dobroslava Halaty je odhadní cena
díla ve výši 3 250 000,-Kč.
Zezadu razítko znalce garantující originalitu, viz .POSUDEK.
Dále razítko celnice z doby Rakouska - Uherska, potvrzující, že obraz byl převezen přes hranice.
Dále je vypracován chemicko technologický rozbor barev, potvrzujicí autenticitu použitých barev ze 17. stol .
Autor zastoupen ve všech významných státních galeriích jak v Evropě tak v Zámoří.
Díla tohoto autora se na českém trhu s uměním téměř nevyskytují.
Autor je uváděn ve všech významných slovnících - např. THIEME BECKER - dil 25, str. 30, BENEZIT - dil 7, str. 461.
Dílo je mimořádnou investiční a sběratelskou nabídkou.
Pozn.: Malba odborně vyčištěna. Přiložen znalecký posudek ak. malíře Dobroslava Halaty a laboratorní zpráva Dorothey Pechové - chemicko-technologický rozbor barev, potvrzující autenticitu použitých barev do 17.století.
o autorovi: 1610 - 1668
Narodil se v holandském Haarlemu. Byl uznávaným malířem gendrových obrazů nizozemského zlatého věku. Často zobrazoval hudebníky, výjevy z hospůdek, karetní hráče, ale také biblické výjevy. Autor zastoupen ve všech významných státních sbírkách nejen v Evropě, tak i v zámoří. Podobně uváděn ve všech významných slovnících výtvarného umění např. BENEZIT, díl 7, str. 461 a THIEME-BECKER, díl 25, str. 30.