Olej na dřevě, 25x19 cm, signováno vpravo dole Kanyza 88, rám.
1947, Lipník nad Bečvou
Žák AMU v Praze (prof. Miloš Nedbal). Věnoval se především divadlu a filmu. Kromě malby a grafiky ho zajímala také keramika a skladatelská činnost. Jeho díla byla součástí více jak 100 výstav probíhajících zejména u nás, ale také v zahraničí.