Olej na plátně, 66x96 cm, signováno vpravo dole J. Rambousek, rám.
1895, Praha - 1976
Žák pražské akademie (1914-1918; prof. Preisler, Nechleba a Švabinský). Roku 1921 získal studijní stipendium a vycestoval do Paříže, kde se vzdělává na École des Beaux art (prof. Waltner). Tvoří především lepty, grafické listy a litografie. Za své znalosti v oboru tiskařství získal mnoho ocenění a roku 1938 byl jmenovám ředitelem Státní tiskárny. Roku 1948 navrhl písmo Medieval Z. pro sady prvních českých matic. Věnoval se krajinomalbě i portrétu. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.
Pozn.: Rám mírně poškozen.