Ivan Jakeš - Hlava Satyra

Keramika, 30x30 cm, značeno vtlačenou značkou IJ, rám.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1935
Sochař, keramik. Nejprve se vyučil elektromechanikem, později studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti u S. Havelky a K. Hofmana, také u F. Podešvy. Vytvořil množství prací v oblasti průmyslového designu – pracoval jako designér v Osvětlovacím skle ve Valašském Meziříčí (lampy). Od r. 1976 ve volné tvorbě. Začínal malířstvím a sochařstvím, pak přešel ke keramice. Jeho volné plastiky oscilují mezi zahradní keramikou a interiérovou plastikou. Námětem jeho výtvarných děl je lidová poezie a starověká mytologie. Jeho práce jsou ve sbírkách Vlastivědného ústavu Vsetín a Slezského muzea v Opavě.

12575. Hlava Satyra
Dražba ukončena:21.09.2017 19:23:57
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč