Ivan Jakeš - Draci v krajině

Glazovaná keramika, 67x60 cm. Signováno vpravo dole Ivan Jakeš. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1935
Sochař, keramik. Nejprve se vyučil elektromechanikem, později studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti u S. Havelky a K. Hofmana, také u F. Podešvy. Vytvořil množství prací v oblasti průmyslového designu – pracoval jako designér v Osvětlovacím skle ve Valašském Meziříčí (lampy). Od r. 1976 ve volné tvorbě. Začínal malířstvím a sochařstvím, pak přešel ke keramice. Jeho volné plastiky oscilují mezi zahradní keramikou a interiérovou plastikou. Námětem jeho výtvarných děl je lidová poezie a starověká mytologie. Jeho práce jsou ve sbírkách Vlastivědného ústavu Vsetín a Slezského muzea v Opavě.

303037. Draci v krajině
Dražba ukončena:04.01.2020 20:01:45
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:2 200 Kč