Hanuš Schwaiger - Kuřák

Akvarel na papíře, 26x13 cm. Signováno vlevo dole HŠ 87. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 41 cm

o autorovi:
1854-1912
Narodil se v Jindřichově Hradci. Studoval pražskou AVU u prof. Trenkwalda. Později zde sám pedagogicky působil. Ve své tvorbě se kromě malby věnoval také freskám a v neposlední řadě ilustracím a pohádkovým motivům. Zajímavostí je, že byl přítelem T. G. Masaryka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 850 000 Kč.

posouzeno znalcem
Hanuš Schwaiger
154053. Kuřák
Zbývá:26 dnů, 18 hodin
Konec dražby:25.02.2026 21:12:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč