František Viktor Mokrý

47505. Rybník, Cesta sněhem

popis: Olej na sololitu, 24x40 cm. Signováno vlevo dole V. F. Mokrý. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Jedná se o oboustraný obraz.

o autorovi: 1892-1975
Narodil se v Praze. Studoval UMPRUM u prof. Dítěte, Hofbauera a Preislera a poté AVU u prof. Preislera. Podnikal časté cesty na Balkán a studijní cesty do Paříže, Mnichova, Berlína, Hamburku. Byl jedním ze zakladatelů Ústavu výtvarné výchovy při Univerzitě Palackého v Olomouci, kde zároveň učil figurální kresbu a malbu. Ve své tvorbě se před válkou věnoval krajinomalbě, portrétům a figurální malbě a po válce se přikolnil ke stylu socialistického realismu. Jeho dílo je zastoupeno mimo jiné v NG v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.

dražba ukončena: 30.07.2020 20:59:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 700 Kč