František Havránek - Pražská ulička

Olej na plátně, 49x60 cm. .Signováno vpravo dole F.Havránek.Z.27. Rámováno.

Stav: Rám poškozen.

o autorovi: 1887 – 1964
Malíř, speleolog. Studoval na akademii výtvarných umění ve Vídni, pokračoval v Mnichově, Paříži, Berlíně, Londýně a Drážďanech. Procestoval Itálii, vzdělání si stále doplňoval studiem filosofie. Byl krajinářem, zobrazoval rodnou Hanou, Valašsko, ale nejvíce okolí Važce a Tatry. Založil Tovaryšstvo výtvarných umelcov Tatran, které sdružovalo československé výtvarníky v Karpatech. Sbíral lidové písně, projektoval dřevěnou architekturu, r. 1922 objevil, zpřístupnil a popsal četné prostory ve Važecké jeskyni, kde také vykonával funkci správce.

František Havránek
303497. Pražská ulička
Dražba ukončena:05.02.2020 20:18:16
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 800 Kč