František Burant

69443. Vrstvení

popis: Kresba, 53x50 cm. Signováno vpravo dole F. Burant 1969. Rám, sklo.

Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny.

o autorovi: 1924, Železná u Berouna - 2001, Praha
Za války pracoval jako úředník v pivovaru nebo dělník ve slévárně a textilce. Až po válce mohl vystudovat Státní grafickou školu a VŠUP v Praze (prof. Kaplický). Na VŠUP působil jako asistent pro obor sklářského výtvarnictví, od r.1969 se stal docentem a od r.1982 profesorem v ateliéru nejprve figurální a posléze všeobecné kresby. Kromě sklářské tvorby se věnoval grafice a ilustracím. Byl členem UB 12, později SČUG Hollar a SVU Mánes. Jeho díla najdeme ve sbírkách NG Praha, GHMP, v krajských GVU aj.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč.

zbývá: 4 dnů, 0 hodin

konec dražby: 08.12.2021 20:43:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 400 Kč