František Burant

62782. Harlekýn a Kolombína

popis: Suchá jehla, 18x12 cm. Signováno a datováno tužkou vpravo dole F. Burant 1998. Číslováno 166/200. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1924, Železná u Berouna - 2001, Praha
Za války pracoval jako úředník v pivovaru nebo dělník ve slévárně a textilce. Až po válce mohl vystudovat Státní grafickou školu a VŠUP v Praze (prof. Kaplický). Na VŠUP působil jako asistent pro obor sklářského výtvarnictví, od r.1969 se stal docentem a od r.1982 profesorem v ateliéru nejprve figurální a posléze všeobecné kresby. Kromě sklářské tvorby se věnoval grafice a ilustracím. Byl členem UB 12, později SČUG Hollar a SVU Mánes. Jeho díla najdeme ve sbírkách NG Praha, GHMP, v krajských GVU aj.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč.

zbývá: 7 dnů, 20 hodin

konec dražby: 11.08.2021 20:08:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 500 Kč

500 Kč 17.07.2021 17:53:13 7493