Emanuel Frinta - Tanečnice

Kresba, 34x26 cm. Signováno vpravo nahoře Em. Frinta 28. III. 42. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 40 cm

o autorovi: 1896 - 1970
Narodil se v Nových Hradech u Vysokého Mýta. Studoval v Praze AVU u prof. Nechleby, Obrovského a Švabinského. Studijní cesty podnikl do Paříže, kde stážoval u F. Kupky, a do Itálie. V roce 1936 založil soukromou školu kreslení v paláci Louvre v Praze na Národní třídě. Kromě malby se věnoval také grafice a ilustracím.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 100 000 Kč.

94033. Tanečnice
Dražba ukončena:23.04.2023 20:45:20
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč