architekt Otto Rothmayer - 2 návrhy

Kresby, 24x43 cm a 30x44 cm, nesignovány, rámovány, zaskleno.

1892, Praha - 1966, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1912-1920; prof. E. Dítě, F. Kysela a J. Plečnik). Během studií praktikoval v ateliéru J. Gočára, P. Janáka a L. Skřivánka. Řadu let se zabýval úpravami Pražského hradu a zámku v Lánech. Měl smysl pro detail a přirozenou monumentalitu. Po odchodu z Pražského hradu se zabývá designem nábytku, interiérovou a výstavní tvorbou.

Pozn.: Papír poškozen. Současný majitel získal dílo přímo z pozůstalosti Otty Rothmayera.

6019. 2 návrhy
Dražba ukončena:26.10.2016 22:04:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 200 Kč