Antonín Majer - Na pastvě

Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vpravo dole A. Majer. Rám.

Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1882, Praha - 1963
Žák AVU (1899-1905, prof. Brožík, Hynais, Schwaiger). Studijně cestoval po Itálii a Francii. Jeho námětem často bývala pražská periferie a také okolí Malé Skály u Turnova. Venkovské pastorály tvoří olejem, grafikou a leptem. Ztvárňuje obyčejný život na vesnici včetně práce na poli. Několik obrazů také pochází z jeho tvorby u řek Želivky a Svitavy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 500 Kč

27402. Na pastvě
Dražba ukončena:31.01.2019 20:16:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:900 Kč