Olej na kartonu, 33x24 cm, signováno vpravo dole Tužinský, rám, zaskleno.
1907
Žák malíře Josefa Jambora na Moravě (1925-1927). Poté studia na ukrajinské akademii (1927-1930; prof. Mako). Studijně vycestoval do Německa, Švédska, Dánska a Norska. Malíř krajin, lidových typů a genrů. Vystavoval na Slovensku a v Čechách.