Zdeněk Mlčoch - Kostky

Litografie, 59x43 cm. Signováno dole uprostřed tužkou Zdeněk Mlčoch 90. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1921 – 1996
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na ŠUŘ v Brně, na UMPRUM v Praze u A. Pospíšila a na VŠUP v Praze u K. Svolinského malbu a grafiku. Byl výtvarným redaktorem ve Státním nakladatelství dětské knihy, zabýval se zejména ilustracemi knih pro mládež (lyricko expresivní výraz). Jeho malířská tvorba se nesla v duchu civilizační tématiky, zobrazoval také historická zákoutí Prahy a starou architekturu. Zabýval se rovněž fotografií a exlibris. Byl členem UVU, SČUG Hollar, Spolku exlibristů, bibliofilů, skupiny Radar.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.

Zdeněk Mlčoch
60446. Kostky
Dražba ukončena:17.06.2021 19:31:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 900 Kč