Olej na plátně, 19x16 cm. Signováno vlevo dole Zbyněk Štolovský 41. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1909, Kostelec nad Orlicí
Studoval soukromě u otce Josefa Štolovského a Jos. Fixy ve Vídni (1937-1939). Stejně jako jeho otec se zabýval studiem barvy. Maluje krajiny z českého venkova, pražské motivy, portréty a zátiší. Vystavoval u nás ale také v St. Louis i Senegalu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč.