Třetí díl. Příručka zahradnická pro udržování zahrad a parků. Titulní mědirytina silně poškozená. Poškozený titulní list. V textu mědirytiny, dřevorytové iniciály a viněty. Původní barokní kožená vazba s rámovou kompozicí, trnové spony neúplné (bez trnů). Vydal Endter v Norimberku roku 1701. Vlastnické přípisy na přídeští z roku 1741 a na předsádce z roku 1886.