Vendula Ratajová - Dítě v ateliéru

Olej na plátně, 55x58 cm, signováno vpravo dole Vendula Ratajová 78, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1945
Malířka. Studovala na AVU Praha u profesorů Oplta a Smetany. Věnuje se figurální malbě a zátiší. Náměty k figurálním kompozicím často nachází v divadelním světě herců, baletek a komedie dell´arte, zátiší bývají inspirována všedními věcmi domova. Její malba je fauvistická, ovlivněná zejména Matissem. Její dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, Ministerstva kultury ČR, GHMP, Východočeské galerie v Pardubicích, GVU v Karlových Varech a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 800 Kč

13641. Dítě v ateliéru
Dražba ukončena:25.10.2017 21:54:33
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 800 Kč