Signováno nečitelně - Zátiší Sáry – Steiner

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Signováno nečitelně vpravo dole, olej na plátně, 60x80cm, rámováno v masivním uměleckém profilovaném rámu s patinací barvy sloní kosti. Citlivé provedení zachycuje vše, co měla majitelka díla ráda ovoce, vybrané květiny vše doplněno maďarskou karafou na víno na typickém bílém ornamentálně zdobeném ubrusu. Zlomy barevných ploch vytvářející pozadí brilantně provedeného zátiší už vznik malby posunují k silnému vlivu uměleckého stylu art deco, ovšem ve stylu maďarské malířské školy. Dílo původně pochází ze sbírky podnikatelské židovské rodiny Steinerů z Budapešti. Židovští majitelé uměleckých sbírek, aby ochránili za druhé světové války své sbírky před rabováním, nechávali obrazy přemalovat nebo odstraňovat signatury. Avšak ve sbírkových fondech bohatých židovských podnikatelů se nacházela většinou velmi kvalitní díla od významných malířů. Proto po určení autorství stoupne hodnota tohoto velmi zajímavého díla s magickou vyzařující atmosférou.

Signováno nečitelně
107634. Zátiší Sáry – Steiner
Dražba ukončena:20.12.2023 23:12:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč limit (20.12.2023 20:01:02) 6367