Signováno nečitelně - Romantická krajina

Olej na plátně, 60x80 cm. Signováno vlevo dole nečitelně. Rámováno.

Stav: Malba mírně poškozena.

Na malbě je zachycen poutavý romantizující krajinný výjev. V dolní třetině obrazu se táhne zvlněný terén podaný převážně zemitými barvami. Ve volné krajině je mezi několika stromy zasazena chatrč s otevřenými dveřmi, k níž se směrem od diváka vine cesta. Celý zadní plán obrazu zaujímá obloha. Jedná se o velmi umný romantizující přepis pozorované skutečnosti s nádechem tajemství, který nezapře značné výtvarné kvality. Přestože analýza obrazu s hůře čitelnou signaturou autora dosud spolehlivě určit neumožnila, lze tuto krajinu bez okolků označit za velmi atraktivní a hodnotné umělecké dílo.

Signováno nečitelně
71667. Romantická krajina
Dražba ukončena:26.01.2022 22:48:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 300 Kč