Olej na kartonu, 60x70 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Karton mírně zvlněn.
Impresionisticky pojatá malba zachycuje atmosféru letního dne na hrázi rybníka. Vzrostlé stromy se odrážejí mezi slunečními paprsky na vodní hladině. Poklid letního dne podtrhují postavy venkovanek kráčejících po prosluněné cestě podél božích muk na hráz. Obraz je vyzrálým dílem a po určení autorství naroste významně hodnota tohoto zajímavého a vysoce kvalitního a uměleckého díla.