Nejdelší strana: 63 cm
Olej na plátně fixovaný na dřevě, 34x50 cm. Signováno vpravo nahoře nečitelně. Rámováno.
Předložený obraz představuje pozoruhodného zástupce žánru květinového zátiší s netradičním pojetím. Značná část obrazové plochy byla řešena v tmavých odstínech. Osvětleno je jen několik křehce působících květů šedo-bílého odstínu v dolní partii obrazu a část podkladové plochy sahající směrem k divákovi. Nezvyklá, avšak velmi zdařilá kompozice, zacházení s temnosvitem i samotná volba námětu a jeho zpracování tomuto dílu propůjčují velmi působivý meditativní ráz. Redukované výrazové prostředky, nekřiklavý výraz malby i skvěle zvládnuté kompoziční řešení svědčí o schopném tvůrci, který se vyjadřoval vyspělým rukopisem. Přestože jeho identitu nebylo doposud možné určit, hodnotu díla to v ničem nesnižuje.