Rudolf Gajdoš - Valtice

Litografie, 34x68 cm. Signováno tužkou vpravo dole R. Gajdoš. Číslováno 55/200. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 97 cm

o autorovi: 1908 – 1975
Malíř. Studoval na AVU u prof. Švabinského. Zabýval se monumentální malbou, vytvořil cyklus litografií Jižní Moravy, maloval krajinu. Ve Zlíně založil Školu umění, kde byl profesorem, pořádal Zlínské salony. Byl uměleckým poradcem firmy Baťa.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč.

Rudolf Gajdoš
75546. Valtice
Dražba ukončena:03.04.2022 20:32:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 700 Kč