Kresba, 30x27 cm. Signováno vlevo dole R. Gajdoš 1933. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1908 – 1975
Malíř. Studoval na AVU u prof. Švabinského. Zabýval se monumentální malbou, vytvořil cyklus litografií Jižní Moravy, maloval krajinu. Ve Zlíně založil Školu umění, kde byl profesorem, pořádal Zlínské salony. Byl uměleckým poradcem firmy Baťa.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč.