Quirin Jedlička

65436. Variace 5

popis: Olej na plátně, 20x20 cm. Monogramováno vpravo dole J20. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází z ateliéru autora.

o autorovi: 1953
Narodil se v Brně. V dětství prodělal dětskou mozkovou obrnu, což mu v dospělosti znemožnilo vykonávat profesi, kterou vystudoval na VUT v Brně a namísto toho ho to přivedlo k umění. Volné tvorbě se naplno věnuje od 80. let. Jeho obrazy jsou komorního ladění, středních a velkých formátů, malované na papír, lepenku a plátno, jsou abstraktní, náladové, pocitové, směřující k meditaci. Uspořádal dvanáct samostatných výstav, zúčastnil se sedmnácti mezinárodních malířských tvůrčích sympozií a plenérů. Věnuje se též poezii. ČT odvysílala o Q. J. a jeho tvorbě čtyři medailónky.

dražba ukončena: 19.09.2021 20:36:00

vyvolávací cena: 500 Kč

nebylo vydraženo