Olbram Zoubek - Evo!

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 42 cm

Zlacený reliéfní tisk 88/130, 29x21 cm. Signováno tužkou vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, plexisklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
108506. Evo!
Dražba ukončena:01.02.2024 21:41:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč limit (01.02.2024 21:36:10) 14704
18 000 Kč 01.02.2024 21:36:11 14640
17 000 Kč 01.02.2024 21:34:48 14704
16 000 Kč limit (01.02.2024 21:34:27) 14382
16 000 Kč 01.02.2024 21:34:28 14704
15 000 Kč limit (01.02.2024 21:33:48) 14382
14 000 Kč 01.02.2024 20:45:13 14704
13 000 Kč 01.02.2024 7:52:04 14403
12 000 Kč 01.02.2024 2:48:46 14640
11 000 Kč 31.01.2024 21:51:26 51
10 000 Kč 28.01.2024 6:24:52 14403
9 500 Kč 28.01.2024 6:23:12 8558
9 000 Kč 27.01.2024 15:36:32 14403
8 500 Kč 14.01.2024 9:46:59 51
8 000 Kč 07.01.2024 22:49:04 1610
7 500 Kč 02.01.2024 11:58:38 9170
7 000 Kč 30.12.2023 19:20:53 6092
6 500 Kč 29.12.2023 20:30:20 12082
6 000 Kč 28.12.2023 1:17:39 5233
5 500 Kč 26.12.2023 20:39:37 14220
5 000 Kč limit (26.12.2023 20:39:05) 5420
5 000 Kč 26.12.2023 20:39:06 14220
4 900 Kč limit (26.12.2023 20:38:09) 5420
4 800 Kč 26.12.2023 20:38:10 14220
4 700 Kč limit (26.12.2023 20:38:02) 5420
4 600 Kč 26.12.2023 20:38:03 14220
4 500 Kč limit (26.12.2023 20:37:50) 5420
4 400 Kč 26.12.2023 20:37:51 14220
4 300 Kč limit (26.12.2023 20:37:32) 5420
4 200 Kč 26.12.2023 20:37:33 14220
4 100 Kč limit (26.12.2023 20:37:24) 5420
4 000 Kč 26.12.2023 20:37:25 14220
3 900 Kč limit (26.12.2023 20:37:02) 5420
3 800 Kč 26.12.2023 20:37:03 14220
3 700 Kč limit (26.12.2023 20:36:49) 5420
3 600 Kč 26.12.2023 20:36:50 14220
3 500 Kč limit (25.12.2023 18:56:37) 5420
3 400 Kč 25.12.2023 18:56:38 9170
3 300 Kč limit (23.12.2023 0:57:33) 5420
3 200 Kč 22.12.2023 10:43:52 1488
3 100 Kč 21.12.2023 10:22:08 3798
3 000 Kč 21.12.2023 10:11:54 5661