Monogramováno VŠ - V parku

Nejdelší strana: 30 cm

Olej na kartonu, 30x24 cm. Signováno vlevo dole V. Š. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Tato malba představuje pohled na cestu lemovanou bohatě olistěnými stromy. Dynamizující kompozici a výraznou barevnost vegetace založenou na kombinaci zelených tónů s prosvítající žlutou doplňuje cíp modré oblohy v levém rohu obrazové plochy. Jedná se o velmi atraktivní bezprostřední malířské zachycení momentálního dojmu z přírody, pro které je charakteristický uvolněný, až nervózní rukopis typický pro volné skicování v plenéru. Nenucený dojem z této malby komorních rozměrů kromě suverénní práce se skvrnitým nanášením barvy posiluje také sklon k abstrahování viděné skutečnosti. Tyto rysy napovídají, že obraz vytvořil velmi zběhlý umělec výrazných kvalit. Přestože se autora díla dosud nepodařilo přesně zjistit, malbu jako takovou lze bezesporu řadit mezi práce, které obohatí každou sbírku.

Monogramováno VŠ
79025. V parku
Dražba ukončena:30.06.2022 20:17:57
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 300 Kč