Miloslav Troup - Stavení v horách

Kombinovaná technika-kresba. 42x58 cm. Signováno vpravo dole Troup 50. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen, papír mírně poškozen.

o autorovi: 1917 – 1993
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na SPŠ grafické v Praze a na UMPRUM v Praze u J. Bendy. Jako stipendista pobýval u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts decoratifs v Paříži, kde žil do r. 1950. Zabýval se figurální malbou, volnou a užitou grafikou, knižní ilustrací (více než 160 titulů) a užitým uměním (vitráže, tapiserie). Jeho práce jsou zastoupeny v NG a v PNP v Praze a ve velmi mnoha dalších českých i slovenských galeriích.

50288. Stavení v horách
Dražba ukončena:14.10.2020 20:59:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 400 Kč