Kombinovaná technika, 13x21 cm. Signováno vpravo dole Vrbata 1939. Rám, pasparta, sklo.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: Keramik, malíř, grafik. Studie na UPŠ v Praze 1938 -1943, studie u prof. Bendy a vzdělání rozšířeno o studium a praxi v oboru malované keramiky. Ve svém profesním životě se věnoval kresbě, malbě, užité a volné grafice, keramice a knižní ilustraci. Byl všestranným a velmi nadaným umělcem, čímž se zařadil mezi velmi omezenou skupinu takových umělců včetně např. Bílka Františka - 6. listopadu 1872, Chýnov - 13. října 1941, tamtéž, jež byl grafikem, řezbářem, návrhářem architektonického členění, sochařem, a symbolistou období secese, výjimečně malířem - jeho ojedinělá olejomalba je prezentována v jeho rodném domu v Chýnově. Takoví výjimečně nadaní umělci jsou "solí" umění každého národa!