Miloš Vrbata - Noční život v Paříži

Kombinovaná technika, 13x21 cm. Signováno vpravo dole Vrbata 1939. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Keramik, malíř, grafik. Studie na UPŠ v Praze 1938 -1943, studie u prof. Bendy a vzdělání rozšířeno o studium a praxi v oboru malované keramiky. Ve svém profesním životě se věnoval kresbě, malbě, užité a volné grafice, keramice a knižní ilustraci. Byl všestranným a velmi nadaným umělcem, čímž se zařadil mezi velmi omezenou skupinu takových umělců včetně např. Bílka Františka - 6. listopadu 1872, Chýnov - 13. října 1941, tamtéž, jež byl grafikem, řezbářem, návrhářem architektonického členění, sochařem, a symbolistou období secese, výjimečně malířem - jeho ojedinělá olejomalba je prezentována v jeho rodném domu v Chýnově. Takoví výjimečně nadaní umělci jsou "solí" umění každého národa!

Miloš Vrbata
23749. Noční život v Paříži
Dražba ukončena:31.10.2018 22:34:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:2 300 Kč