Karel Votlučka

67516. U kostela

popis: Olej na kartonu, 40x45 cm. Signováno vlevo dole K. Votlučka. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - 1963
Narodil se v Plzni. Absolvoval na pražské AVU u profesorů Preislera a Nechleby. Dále byl žákem prof. Švabinského. Maloval uličky a zákoutí staré Prahy, často se ve své tvorbě vracel do rodné Plzně. Po druhé světové válce se mu velkou inspirací stalo Slovensko. Tvořil oleje, akvarely, dřevoryty, linoryty, lepty a litografie.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

dražba ukončena: 17.10.2021 20:18:00

vyvolávací cena: 500 Kč

nebylo vydraženo