Karel Vik - U památníku

Akvarel, 26x18 cm. Signováno vlevo dole Vik 47. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1883 - 1964
Grafik, malíř, scénograf, ilustrátor. Studoval na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou a na Akademii v Praze u prof. Ottenfelda. Nejprve se věnoval výhradně malbě, maloval a kreslil portréty, zátiší i krajiny, později se začal zabývat dřevoryty po vzoru F. Koblihy a F. Bílka. Vytvářel cykly z Krkonoš, Českého ráje, Kuksu, také z Tater. Ilustroval knihy, navrhoval poštovní známky a exlibris. Realizoval scénické výpravy. Byl zakládajícím členem SČUG Hollar, členem České akademie věd a umění, členem Salonu d´Automne v Paříži, kde od r. 1926 vystavoval. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách všech významných uměleckých galerií v České republice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

Karel Vik
303381. U památníku
Dražba ukončena:27.01.2020 20:03:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 700 Kč