Karel Dvořák

60808. Ženské torzo

popis: Bronz, výška: 20 cm, celková délka: 32 cm. Signováno K. Dvořák 1938.

Pozn.: Pozdější odlitek. Mírně poškozeno.

o autorovi: 1893-1950
Narodil se v Praze. Studoval UMPRUM, poté AVU u prof. Myslbeka a po přerušení 1. světovou válkou dokončil v ateliéru prof. Štursy. Později sám pedagogicky působil jako prof. na UMPRUM. Spoluvytvářel sociální civilismus s O. Gutfreudem. Věnoval se také monumentální tvorbě. Později se přikláněl k odkazu českého baroka i Michelangela. Byl členem SUV Mánes.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 210 000 Kč.

dražba ukončena: 30.06.2021 21:32:19

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 16 000 Kč