Karel Chaloupka

65232. Jaro

popis: Olej na kartonu, 33x43 cm. Monogramováno vpravo dole K. Ch. 47. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1889 - 1969
Narozen v Hoděčíně u Kostelce nad Orlicí. Studoval AVU v Praze u prof. Obrovského, Nejedlého a Švabinského. Inspiraci pro svou tvorbu čerpal v rodném kraji, ale také v Praze a ve svých dílech zachytil i lidové kroje. Věnoval se také malbě kytic.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

dražba ukončena: 30.09.2021 22:53:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

nebylo vydraženo