Olej na kartonu, 30x42 cm, signováno vlevo dole K. Beneš, rám.
1881, Hlinsko
Učil se u prof. E. K. Lišky, Maška, Preislera a Jakesche. Ve své tvorbě se zaměřil na motivy malebného venkova. Nejčastějšíme námětem jeho obrazů bylo Náchodsko, Hlinecko a Slovensko.