Kamil Stuchlík

60985. Čtenářské zátiší

popis: Olej na plátně, 91x81 cm. Signováno vpravo nahoře Kamil Stuchlík 1915. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1863, Děčín - 1940, Praha-Bubeneč
Student pražské akademie (1880-1883). Poté vyrazil do Mnichova, kde se učil v ateliéru L. Löfftze a později pracoval v ateliérech Waltera Firleho a C. Mayera. Zpočátku se zabýval zejména technikou pastelu, později více malby, perokresby. Tvořil zejména portréty, postavy dívek v kroji a také zátiší.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

dražba ukončena: 01.07.2021 20:39:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 2 800 Kč