Olej na kartonu, 53x74 cm Signováno vlevo dole Pšurný 54. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 88 cm
o autorovi: 1918 – 2003
Malíř. Studoval na ŠUŘ v Brně. Věnoval se převážně krajinomalbě, také portrétu, figurální malbě a zátiší. Inspiraci nacházel ve svém rodišti (Uherský Ostroh) a jeho okolí. V 60. a 70. letech hledal nové formy vyjádření. Vystavoval v moravských galeriích.