Josef Písecký - Šipanská luka

Olej na kartonu, 50x60 cm. Signováno vpravo dole J. Písecký. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 77 cm

Předložená olejomalba od Josefa Píseckého „Šipanská Luka“ zobrazuje pohled na vodní hladinu obklopenou horami. Při pohledu na kompozici se divák ocitá na vyvýšeném pahorku, ze kterého se otevírá výhled na přímořskou vesnici a vodní plochu v její pozadí. Dominantu kompozice tvoří dvojice štíhlých stromů ve středím plánu, které jsou její organickou součástí a nenarušují pohled na zobrazení výjev. Obloha tvoří polovinu obrazové plochy a je zatažená hutnými mračny, přes které prosvítá modré nebe. Barevnou kompozici určují tlumené tóny, mezi kterými vynikají teplé odstíny okru a chladné modré a růžové odstíny. Atmosféra zobrazeného výjevu vrací diváka do vzpomínek na letní dny strávené u mořského pobřeží a zanechává nástin nostalgie. Dílo je vysoce kvalitní ukázkou tvorby Josefa Píseckého a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.

o autorovi: 1878, Kroměříž - 1954, Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 135 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
99192. Šipanská luka
Dražba ukončena:26.07.2023 22:33:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč