Jižní Zakarpatsko posl. čtvrtina. 19. stol. - Kavkazský koberec Karabach

290x124 cm. Středové pole je užšími bordurami rozděleno na 7 příčně podélných obdélníků, střídavě širších a užších se střídavě tmavě modrým, cihlově červeným a bledě zeleným základem. Rozměrnější pole vyplňují motivy kosočtverců s háky, užší stylizované květy označované jako brouci. Ve 4 dílné borduře s pruhy střídavě bílé a modré barvy se uplatňují geometricky stylizované květy a vzájemně propojené hvězdice rámované pilovitým motivem medachyl. Osnova je tvořena nebarvenou světlou vlnou, útek místy červeně barvenou, místy černou vlnou. Vlas je vlněný.

Pozn.: Poškozeno.

Jižní Zakarpatsko posl. čtvrtina. 19. stol.
30206. Kavkazský koberec Karabach
Dražba ukončena:10.04.2019 19:11:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 900 Kč