Pozn.: Korunovaná Madona s děťátkem, stojící na půlměsíci jako Assumpta, přenášející pozornost k zvláštní vyvolenosti, nebeské důstojnosti a moci Matky Boží, kdy Ježíšek v rruce drží granátové jablko, jako symbolický náznak vzkříšení. Původ má tato soška zřejmě ve 40. letech 20. století, neboť výtvarník a sochař Jiří Trnka se v období potektorátu v rámci své figurální tvorby inspiroval biblickou tématikou.
Keramika, výška 30 cm. Neuatorsky značeno J. T.
Pozn.: Mírně poškozeno.