Olej na překližce, 52x68 cm, signováno vlevo dole, datováno 1942, rám.
1871, Čimelice - 1945, Turnov
Student AVU (1887-1994, prof. M. Pirner). Následně odjel do zahraničí, kde rok studoval na akademii v Bruselu (prof. Portaels a Stalaert), poté pokračování studií u M. Pirnera.
Výrazně přispěl k oživení S.V.U. Mánes.
V rané tvorbě byl hlavně figuralistou, ale namaloval i několik oltářních obrazů. Postupně se z figuralisty stal krajinářem. V poslední etapě svého života namaloval několik obrazů z Turnova, kde byl členem Turnovského díla.
Pozn.: Rám silně poškozen.