Jaroslav Veris - Zamazal - Barevná kytice

Olej na kartonu, 58x42 cm. Signováno vpravo dole Veris. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 72 cm

Jaroslav Veris – Zamazal se ve své tvorbě zaměřoval zvláště na figurální motivy. Vysoké kvalitativní úrovně dosahují také jeho zátiší. Barevnou kytici, která je zde předkládána, charakterizuje pro tohoto malíře typicky umírněný pozorný rukopis a vyvážené barevné řešení. Kytice je ve formátu rozvedena do výšky tak, že takřka překrývá vázu, do níž je zasazena. Pozadí ji velmi vhodně doplňuje hnědým valérem. Upozornit je třeba na rafinované vyvážení barevnosti kytice, která slučuje teplé i studené odstíny do bohaté sjednocené mozaiky. Přestože malíř nekladl důraz na práci se světlem, zátiší přesvědčivě navozuje dojem prostoru. Jedná se o vysoce zdařilé dílo, které dobře reprezentuje tu část tvorby Jaroslava Verise – Zamazala, kterou plodně promluvil do vývoje žánru květinového zátiší.

o autorovi: 1900 Vsetín - 1983 Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 190 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
108295. Barevná kytice
Dražba ukončena:31.01.2024 21:10:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč