Jaroslav Pavliš - Vesnice v podhůří

Olej na plátně, 35x50 cm. Signováno vpravo dole J. Pavliš. Nerámováno.

o autorovi: 1902 – 1972
Malíř, pedagog. Malířství studoval soukromě u prof. J. Kutmana v Praze. Působil jako učitel v Korouhvi u Poličky. Věnoval se malbě, maloval hlavně Vysočinu, okolí Svitav, ale také krajinu v Jugoslávii a tehdejší NDR, mezi jeho obrazy najdeme i zátiší nebo kytice. Vystavoval v Poličce a v Litomyšli.

Jaroslav Pavliš
61837. Vesnice v podhůří
Dražba ukončena:04.07.2021 21:51:15
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč