Olej na plátně, 35x50 cm. Signováno vpravo dole J. Pavliš. Nerámováno.
o autorovi: 1902 – 1972
Malíř, pedagog. Malířství studoval soukromě u prof. J. Kutmana v Praze. Působil jako učitel v Korouhvi u Poličky. Věnoval se malbě, maloval hlavně Vysočinu, okolí Svitav, ale také krajinu v Jugoslávii a tehdejší NDR, mezi jeho obrazy najdeme i zátiší nebo kytice. Vystavoval v Poličce a v Litomyšli.