Olej na plátně, 29x64 cm. Signováno vpravo dole Jan Trefný 1929. Rámováno.
Nejdelší strana: 75 cm
o autorovi: 1875 - 1943
Narodil se ve Šťáhlavech u Plzně. Studoval AVU v Praze u prof. Pirnera a Mařáka a v Mnichově u prof. Ažbe. Působil jako profesor kreslení. Ve své tvorbě se věnoval hlavně krajinomalbě, byl obdivovatelem Chodska.