Olej na sololitu, 60x89 cm. Signováno vlevo dole Jan Kalous. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Vzadu autorský štítek.
o autorovi: 1920 – 1976
Malíř. Studoval na ČVUT u prof. Blažíčka, byl totálně nasazen, pak studoval u prof. Landera na UMPRUM v Praze a u J. Baucha na VŠUP v Praze. Věnoval se figurální tvorbě, ale také portrétům a krajinomalbě. Kromě obrazů realizoval i díla pro architekturu.